• საქართველოს და არაბთა გაერთიანებული საემიროების შინაგან საქმეთა სამინისტროებს შო...
საქართველოს და არაბთა გაერთიანებული საემიროების შინაგან საქმეთა სამინისტროებს შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა არაბთა გაერთიანებული საემიროების პრემიერ-მინისტრის მოადგილესთან შს მინისტრთან - შეიხ სეიფ ბინ ზაიედ ალ ნაჰიანთან ვიდეოკონფერენციის ფარგლებში შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ხელი მოაწერეს პოლიციის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ ურთიერთგაგების მემორანდუმს, რომელიც სტატუსით საერთაშორისო ხელშეკრულებას წარმოადგენს და დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში მხარეებს შორის როგორც სტრატეგიული, ასევე ოპერატიული მიმართულებებით თანამშრომლობას ითვალისწინებს.
შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ არაბთა გაერთიანებულ საემიროებში საქართველოს ელჩი- პაატა კალანდაძე, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე- გიორგი ბუთხუზი და შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი- ეკატერინე მაჭავარიანი, ხოლო არაბთა გაერთიანებული საემიროების მხრიდან - შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექტორი, საქართველოში არაბთა გაერთიანებული საემიროების დროებით საქმეთა რწმუნებული და სხვა მაღალი თანამდებობის პირები.
ვიდეოკონფერენციის ბოლოს მხარეებმა ხაზი გაუსვეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და არაბთა გაერთიანებული საემიროების შინაგან საქმეთა სამინისტროს შორის არსებულ სექტორულ თანამშრომლობას, რომელიც მიზნად ისახავს პროექტ -„უსაფრთხო ქალაქი–უსაფრთხო ქვეყნის“ ფარგლებში საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებას და ტექნოლოგიური სიახლეების დანერგვას.

• The Memorandum of Understanding signed between the Ministry of Internal Affairs ...
The Memorandum of Understanding signed between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Ministry of Interior of the United Arab Emirates
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting through videoconference with the Deputy Prime Minister, Minister of Interior of the United Arab Emirates, Sheikh Saif Bin Zayed Al Nahyan.
Within the frames of the meeting, the parties signed the Memorandum of Understanding on Police Cooperation, which has a status of an international treaty and provides for the cooperation between the parties in strategic, as well as operational directions.
The meeting was attended by the Ambassador of Georgia to the United Arab Emirates, Paata Kalandadze, the Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi and the Director of International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs, Ekaterine Machavariani, and from the United Arab Emirates’ side – by General Inspector of the Ministry of Interior, charge d’affairs of the United Arab Emirates to Georgia and other high level officials.
At the end of the videoconference, the parties underlined the importance of sectoral cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Ministry of Interior of the United Arab Emirates, which aims at capacity building of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and introduction of technological novelties within the frames of the ”safe city-safe country” project.